تبلیغات
مدیریت فرهنگی - لایحه جامع حقوق مالکیت ادبی،هنری تدوین می شود ؟!!
شالوده و زیر بنای گسترش هر كشور ، فرهنگ است

لایحه جامع حقوق مالکیت ادبی،هنری تدوین می شود ؟!!

سه شنبه 7 اردیبهشت 1389 12:21 ق.ظ

نویسنده : سیدامیرحسین هاشمی
ارسال شده در: حقوق ادبی-هنری / فرهنگی ،
تهران- دبیر علمی همایش "حقوق مالکیت ادبی-هنری"، با اشاره به اینکه تاکنون قوانین پراکنده ای درمورد حقوق مالکیت ادبی و هنری وجود داشت گفت: هدف از این همایش، هم اندیشی برای تدوین لایحه جامع حقوق مالکیت ادبی و هنری است.
 
به گزارش روز دوشنبه خبرنگار اجتماعی ایرنا، "سید جلال دهقانی" روز دوشنبه طی سخنانی در همایش حقوق مالکیت ادبی و هنری و حقوق مرتبط با اشاره به اینکه لایحه جامع حقوق مالکیت ادبی و هنری از سال ها پیش در دستور کار دولت قرار گرفته بود گفت: تا کنون سه پیش نویس برای تهیه این لایحه در دولت تهیه شده است که این همایش گامی موثر در جهت تهیه یک لایحه جامع درباره حقوق مالکیت ادبی و هنری خواهد بود.
وی افزود: لازم است حمایت از حقوق مالکیت ادبی و هنری به صورت یک قانون پیوسته تدوین شود تا در حوزه قضا و نیز در حوزه اجرا ف قابل اجرا باشد.
استاد دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه پذیرش کنوانسیون های بین المللی مستلزم پیوستن به سازمان تجارت جهانی است گفت: با عمل به اصول یک تا 20 کنوانسیون "برن" می توان گام های موثری در عضویت در سازمان تجارت جهانی برداشت.
دهقانی بهره گیری از نظرات کارشناسی اندیشمندان درحوزه و دانشگاه در بررسی و آسیب شناسی قانون فعلی و ارزیابی از وضعیت موجود را از دیگر اهداف این همایش یاد کرد.
اولین همایش "هم اندیشی حقوق مالکیت ادبی و هنری و حقوق مرتبط" روز دوشنبه با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر دادگستری، معاون آموزش و تحقیقات قوه قضاییه و معاون حقوقی ریاست جمهوری و جمعی از مسوولان آغاز به کار کرد.
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 1079366دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -