تبلیغات
مدیریت فرهنگی - صفحه فیلترینگ هجدهمین سایت پربازدید ایرانی
شالوده و زیر بنای گسترش هر كشور ، فرهنگ است

صفحه فیلترینگ هجدهمین سایت پربازدید ایرانی

یکشنبه 7 شهریور 1389 06:03 ب.ظ

نویسنده : سیدامیرحسین هاشمی
ارسال شده در: سایر مطالب ،

آخرین نیوز: برابر قوانین جمهوری اسلامی ایران و دستور مقامات قضایی دسترسی به این سایت مجاز نمی باشد؛ این جمله تیتر صفحه‌ای ملال‌آور بود که ماه هاست جای خود را به صفحه خوش آب و رنگ پیوندهایی داده که کاربران اینترنتی را به سوی سایت‌های محدودی راهنمایی می‌کند.

به گزارش فردا کاربران اینترنت، پس از باز کردن سایت هایی که به دستور مقامات قضایی، امنیتی و یا نهادهای دیگر فیلتر شده‌اند، صفحه‌ای را با عنوان "پیوندها" مشاهده می کنند که آنها را به سوی سایت های خبری و سرگرمی و اطلاع‌رسانی مورد تایید مسئولان راهنمایی می‌کند.

نکته جالب اینجاست که آمار بازدید این سایت در چند ماه گذشته به حدی بالا رفته که مقام هجدهم را در الکسا به خود اختصاص داده است .اما چرا رتبه هجدهم پس از خبرگزاری فارس و بعد از خبرگزاری ها و سایت های پربازدید و پرهزینه‌ای چون تبیان و خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران؟

چرا در کشور باید یک صفحه "هشدار" که نتیجه مراجعه کاربر به سایت‌های غیرقانونی است  بیشترین بازدید را به خود اختصاص دهد؟

شاید از این آمار بتوان به روشنی دریافت که کاربران اینترنتی تا چه میزان به سمت سایت های فیلتر شده در کشور مراجعه و با این صفحه مواجه می شوند و بدین ترتیب بر آمار این سایت هم می افزایند.

آیا نهادهای خبری، سرگرمی و دیگر وب سایت ها جوابگوی متقاضیان نیست و یا توقع کاربران تا جایی پیش رفته که سایت های مجاز قادر به پاسخگویی آنها نیستند؟

نکته دیگری که نباید آن را از یاد برد این است که اینکه آمار سایت های فیلتر شده در کشور به حدی بالا رفته که پیغام فیلترینگ رتبه شایان توجه را به خود اختصاص داده است.

چرا تعداد صفحات فیلتر شده باید تا اندازه ای بالا رود که یک صفحه "اخطار" بهترین جایگاه را در رده بندی سایت ها به خود اختصاص دهد؟
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -